SPRAVODAJ

SPRAVODAJ TJ a neskôr SPRAVODAJ FK sa dostáva do rúk športovcov a futbalových priaznivcov už viac ako tridsať rokov, presne 31 rokov. Jeho história sa začala písať v roku 1977, v období keď hornokráľovský futbal bol na výslní, keď mužstvo postúpilo ako víťaz okresu Nitra do krajskej I.B triedy. S iniciatívou podchytiť a navonok prezentovať život, výsledky a dianie vo futbalovom klube prišiel vtedajší futbalový funkcionár a učiteľ ZŠ p. Štefan Muran.

Výbor TJ jeho iniciatívu podporil a prijal návrh na vydávanie futbalového periodika SPRAVODAJ TJ, ktorý po vzniku samostatného futbalového klubu zmenil názov na SPRAVODAJ FK. Tento od svojich začiatkov až po súčasnosť vychádza pravidelne dva krát do roka, v úvode nového súťažného ročníka a pred začiatkom jeho jarnej časti. Čo do technického prevedenia Spravodaj vychádzal na formáte A4, text sa písal na blanu a rozmnožoval sa na vtedajších cyklostylovaných prístrojoch. Jedno vydanie tvorilo náklad do 80 kusov.

Po dvoch rokoch spracovávanie a tvorbu futbalového spravodaja prevzal tajomník TJ Michal Lenčéš, ktorý s kolektívom spolupracovníkov túto činnosť vykonáva až do súčasnej doby.

Dnes má spravodaj moderný dizajn, zmenil formát (A5) a vychádza vo farebnom vyhotovení obohatený aktuálnou farebnou fotodokumentáciou. Zvýšil sa aj náklad na 200 kusov pri každom vydaní.

Na tejto stránke si máte možnosť prezrieť Spravodaje od roku 1979 a pamätníci si tak majú možnosť zaspomínať na staré zlaté časy. A Vy ktorí ste toho ešte veľa neprežili, nezúfajte, Vy staré zlaté časy prežívate práve teraz :-)


Created by Arnold Creations