Štatistiky hráčov 2009/2010

Minule sme sa pozreli na štatistiky mužstva, skúsme sa tentoraz pozrieť na jednotlivých hráčov a ich ukazovatele.

Hráči
Celkovo sa ich v súťažnom ročníku vystriedalo na v Hornokráľovskom drese až 28. Na jeseň to bolo 21 hráčov, na jar k nim pribudlo ďalších sedem. Pozoruhodné je, že len 16 hráčov nastúpilo aspoň na jeden majstrák aj na jeseň, aj na jar.
Ani jeden hráč neodohral plnú porciu zápasov – 30. Najviac bol k tomu Miloš Gál (29 zápasov – jeden vynechal kvôli štyrom žltým kartám). Ak sa na Milošove čísla pozrieme bližšie, zistíme, že chýbal len jeden zápas a 36 minút (v poslednom zápase išiel dole v 54 minúte, kvôli hrozbe ôsmej žltej karty následnému stopu v dvoch zápasoch). Inak odohral Gál 28 krát plných 90 minút! Najmenej zápasov (jeden) odohral Tibor Sedlák a Mário Rábek. Priemer na jedného hráča je 14,56 zápasov za sezónu.

Meno Vek (na začiatku sezóny) Počet štartov (jeseň/jar) Počet minút Góly (jeseň/jar) ŽK ČK
1. Bernáth Miroslav 25 14 (14/0) 1130 2 (2/0) 1 (1/0) 0
2. Bilo Ivan 25 23 (10/13) 1535 12 (0/12) 6 (3/3) 0
3. Bleho Matej 17 5 (3/2) 294 0 0 0
4. Bobula Juraj 27 21 (11/10) 889 0 1 (1/0) 0
5. Búran Filip 19 5 (0/5) 450 0 0 0
6. Frkala Ronald 28 24 (10/14) 1404 2 (0/2) 6 (1/5) 1 (1/0)
7. Gál Miloš 25 29 (15/14) 2574 0 7 (4/3) 0
8. Greguš Peter 28 28 (14/14) 2319 2 (2/0) 4 (3/1) 0
9. Gyarfás Marek 20 21 (7/14) 1015 0 3 (0/3) 0
10. Gyarfás Peter 23 12 (12/0) 1064 0 3 (3/0) 0
11. Kališ Richard 18 6 (0/6) 239 1 (0/1) 0 0
12. Kokeš Ladislav 29 22 (9/13) 1304 3 (2/1) 6 (1/5) 0
13. Kokeš Tomáš 19 23 (13/10) 1966 4 (0/4) 7 (4/3) 2 (1/1)
14. Kollár Ľubomír 33 28 (14/14) 2429 7 (3/4) 3 (3/0) 0
15. Lencsés Gabriel 28 12 (0/12) 1030 0 0 0
16. Lencsés Ladislav 30 24 (11/13) 1587 4 (2/2) 1 (0/1) 0
17. Odráška Peter 17 3 (2/1) 270 0 0 0
18. Petrovský Marko 18 3 (0/3) 130 0 0 0
19. Pilo Miroslav 25 14 (14/0) 1246 5 (5/0) 2 (2/0) 1 (1/0)
20. Rábek Mário 17 1 (0/1) 20 0 0 0
21. Sahulčík Juraj 28 22 (13/9) 1980 0 2 (2/0) 0
22. Sedlák Tibor 27 1 (1/0) 58 0 0 0
23. Straňák Ľubomír 25 15 (3/12) 1054 0 2 (0/2) 1 (1/0)
24. Šípka Jozef 28 6 (0/6) 162 0 0 0
25. Ščípa Samuel 17 2 (0/2) 111 0 1 (0/1) 0
26. Új Viktor 29 11 (7/4) 730 5 (4/1) 4 (3/1) 1 (0/1)
27. Valášik Michal 27 25 (12/13) 2167 0 6 (3/3) 0
28. Velčický Štefan 25 8 (8/0) 430 0 0 0

Odohraté minúty
Zaujímavý je pohľad na hráčov z pohľadu odohratých minút. Najviac má logicky spomínaný Gál 2574 (priemer na zápas 88,76). Druhý v poradí je Kollár s počtom 2429 (priemer 86,75), tretí Greguš 2319 (priemer 82,82). Logicky najväčšie priemery majú brankári, každý z nich odohral celé zápasy, takže ich priemer je 90. Najvyšší priemer na zápas má spomedzi hráčov Pilo (89 minút), nad 85 minút na zápas sa dostali aj T.Kokeš (85,47), Valášik (86,68), G.Lencsés (85,83) P.Gyarfás (88,66!). Zaujímavé sú štatistiky Bobulu, ktorý odohral síce 21 zápasov, ale len 889 minút (priemer 42,33) alebo M.Gyarfása, ktorý odohral takisto 21 zápasov, ale menej minút, ako jeho brat Peter, ktorý hral ale o deväť zápasov menej. Marekov priemer je 48,33. Z tohto súdka je aj Frkala, ktorý je piaty v poradí odohratých zápasov (24), ale minút odohral len 1404, čo činí priemer 58,5. Najmenej odohratých minút má Rábek – 20. To je aj najnižší priemer (logicky 20:). Druhý po ňom je Sedlák, 58 minút a Ščípa 111 zápasových minút. V priemeroch je druhý Šípka (27 minút na zápas), po ňom Kališ (39,83 minút).
7 hráčov (Valášik, Gál, P.Gyarfás, Kollár, Pilo, T.Kokeš, Sedlák) ak nastúpilo na zápas, tak bolo vždy v základnej zostave + traja brankári. Najčastejšou voľbou z lavičky bol Bobula, ktorý nastúpil z pozície náhradníka v 12 prípadoch. Nasleduje M.Gyarfás (10) a Frkala deväť. Najčastejšie tréneri striedali smerom z ihriska Kollára a Frkalu (10) Bila (9), L.Kokeša (8 krát)
Kapitánom bol v 28 kolách Kollár, v oboch zápasoch proti Leviciam, ktoré chýbal, bol zastúpený L.Kokešom a vonku Újom.

Vek
Najstarším hráčom mužstva bol Ľubomír Kollár (33 rokov), najmladším Samuel Ščípa (17 rokov). Pozoruhodné je, že v priebehu ročníka nastúpili až 4 hráči, ktorí mali na začiatku sezóny len 17 rokov (Ščípa, Bleho, Odráška, Rábek). Práve oni môžu byť prísľubom futbalu u nás, keďže okrem Ščípu sú to naši hráči a odchovanci. Za pozornosť stojí aj dvojica mladíkov, ktorí si získali miesto v základe – M.Gyarfás (20) a T.Kokeš (19). Nad 30 rokov sme evidovali len jedného hráča, spomínaný Ľubo Kollár. Napriek veku Ľubo patril medzi opory mužstva a mladí by si mali brať z jeho prístupu príklad! Dá sa povedať teda, že káder bol pomerne mladý, mladosť vyvážená s vyzretými hráčmi okolo ideálneho futbalového veku 27 – 28 rokov. Vekový priemer všetkých hráčov, ktorí nastúpili, bol 24,18. Porovnanie s minulým rokom: v ročníku 2008/2009 nastúpilo iba 23 hráčov, vekový priemer bol 22,2 roku.

Góly
O góly sa postaralo 11 hráčov. Najlepším strelcom sa stal 12 gólový Bilo. Dal o päť gólov viac ako druhý Ľubomír Kollár. Pri Bilovi je interesantné to, že všetky svoje góly dal na jar... Najlepším strelcom jesene sa stal päťgólový Pilo, na jar kraľoval 12 gólový Bilo. Hattrick evidujeme jeden, v predposlednom kole proti Sládkovičovu sa oň pričinil Bilo. Dvojgólových strelcov v jednom zápase máme troch. Raz sa to podarilo L.Lencsésovi (27 kolo s Hurbanovom), V.Újovi (8 kolo proti Vieske) a tri zápasy, kde dal dva góly, pridal Bilo (18 kolo s Kolárovom, 22 kolo proti Tešedíkovu a 24 kolo proti Novému Životu). Ak sa na pozrieme na strelcov formou priemeru, tak najlepšie je na tom Bilo s priemerom 0,52 gólu na zápas. Zle na tom nie sú ani Új, ktorý dal v 11 zápasoch 5 gólov, čo je 0,45 gólu na zápas a Pilo s priemerom 0,36 gólu na zápas. Zo 47 gólov sme dali len deväť vonku!!!
Prvý gól sme dali v prvom kole v Čiernom Brodu, po 23 minútach sa presadil Pilo. V tom istom kole sme inkasovali aj prvý gól, v 77 minúte z kopačky Lukovicsa. Posledný gól sme zaznamenali v poslednom kole v Komárne, autorom bol Bilo v 77 minúte. V tom istom zápase, v predposlednej minúte sme poslednýkrát v sezóne inkasovali, bolo to z kopačky Antunoviča.
Štatisticky sme dali 1,57 gólu na zápas. Na jeseň sme vsietili 20 gólov (1,33 na zápas) a na jar 27 (1,8 na zápas).

Karty
17 hráčov videlo žltú alebo červenú kartu. Červenú kartu videlo až päť hráčov! „Najaktívnejší“ kartár bol v tomto zmysle Tomáš Kokeš, ktorému sa pred očami zažltlo 7 krát a okrem toho videl 2 červené karty. Celkovo kvôli kartám stálo až desať hráčov. Z toho ôsmi pre štyri žlté karty, plus piati aj červenú. Traja hráči nehrali aj kvôli 4 žltým kartám a červenej (Új, Frkala a T.Kokeš). Najväčší trest dostal V.Új, až 4 mesiace! Dôvodom bolo opľutie rozhodcu proti Tešedíkovu. Rozmenené na drobné, kvôli kartám museli stáť naši chlapci 28 zápasov (8 za 4 žlté + 20 za červené). Takže matematicky, takmer každé kolo stál jeden hráč kvôli kartám... Celkovo sme za prečiny našich hráčov museli zaplatiť 196 Eur, čo nie je málo v dobe keď treba strážiť každý cent. Perlička: tri zápasy si odstál aj G.Lencsés a to počas ročníka neobdržal ani jednu kartu...Bolo to za urážku rozhodkyne po zápase s Vionom B. Ak k tomu prirátame tento trest, plus to, že sa Újovi do nového ročníka preniesli štyri zápasy trestu, vyjde človeku 35 zápasov a to je už porcia. Podčiarknuté – videli sme 65 žltých a 6 červených kariet. Aby sme neboli len kritickí – minulý súťažný ročník sme obdržali 72 žltých kariet. 4 červené však boli len dve. Napomínaných bolo vtedy až 20 hráčov. Najhoršie bolo 12 kolo v Šuranoch, kde sme dostali 4 žlté a 2 červené karty. V troch kolách sme nedostali kartu.

autor článku: Mgr. Ladislav Odráška